Az RWE - amely a francia Suez-csoporthoz tartozó belga Electrabelt ütötte ki a nyeregből - 49 százalékkal fog részesedni az erőműben. A NEK állami villamosműveknek 51 százalékos részesedése lesz a vállalkozásban. Az RWE a tervezett kétmilliárd eurós tőkéből 1,275 milliárd euróval száll be az erőművet üzemeltető vállalatba, ezen felül egy átmeneti 300 millió eurós hitelt is kilátásba helyezett.
Belenében szeptember elején kezdődött el az új atomerőmű építése, amellyel Bulgária nemcsak az Európai Unió környezetvédelmi előírásainak tesz eleget, hanem hozzájárul ahhoz is, hogy az ország visszaszerezze vezető áramexportőr szerepét a térségben.
A Duna mentén létesülő kétezer megawatt kapacitású erőmű várhatóan 2013-2014-ben kezdi meg az áramtermelést, a beruházást eredetileg négymilliárd euró költséggel tervezték, mára azonban az összeg elérheti a hatmilliárdot is.
A NEK tavaly novemberben szerződött az orosz Atomstroyexport céggel - amelynek 49,8 százaléka a Gazprom tulajdona - a két reaktor felépítésére. Az Atomstroyexport a francia Arevával - a világ vezető atomerőmű-építőjével - és a német Siemensszel konzorciumban vállalta a belenei erőmű felépítését.