2p

A tegnap kezdődött EU környezetvédelmi csúcson viták folynak arról, ultimátum elé állítsák-e a kyotoi egyezmény ratifikálását halogató Oroszországot. A késlekedés nem csupán a környezetet veszélyeztetné, hanem az európai vállalatokat is hátrányos helyzetbe hozná.

A csúcs résztvevőinek véleménye megoszlik abban, hogyan reagáljanak Moszkva álláspontjára, amely késleltetné a kyotoi egyezmény ratifikálását.

"Oroszországot ultimátum elé kell állítani" - írta a Financial Times-ban Loyola De Palacio, az EU energiaügyi biztosa. Ha az USA mellett még egy jelentős világgazdasági tényező kihúzná magát a jegyzőkönyv hatálya alól, akkor az nem csupán a környezetre lenne káros hatással, hanem az európai vállalatok versenyképességét is csökkentené. Az EU-nak éppen ezért egy B-tervet kell kidolgoznia arra az esetre, ha Moszkva nem hajlandó a ratifikációra.

Margot Wallström, az EU környezetvédelmi biztosa ezzel szemben ellenzi az ultimátumot. Wallström ebben a kérdésben Romano Prodi támogatására is számíthat, írja az osztrák Der Standard.

Március végéig minden EU-tagállamnak be kell nyújtania a saját széndioxid-kibocsátásról szóló adatokat, illetve azok csökkentését kitűző terveket. Jelenleg ezt csupán Írország, Nagy-Britannia és Hollandia tudná megtenni.
A kyotoi jegyzőkönyvet eddig 120 ország ratifikálta, legutoljára - múlt héten - Ukrajna.

(Menedzsment Fórum)

Kapcsolódó anyag:
EU-s környezetvédelmi csúcs Kyotóról

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Szerkesztőségünkben mindig azon dolgozunk, hogy higgadt hangvételű, tárgyilagos és magas szakmai színvonalú írásokat nyújtsunk Olvasóink számára.
Előfizetőink máshol nem olvasott, minőségi tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Előfizetésünk egyszerre nyújt korlátlan hozzáférést az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz, a Klub csomag pedig egyebek között a Piac és Profit magazin teljes tartalmához hozzáférést és hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmaz.


Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!