A cég Békéscsabán kívül Kőszegen, Kalocsán és Szombathely térségében is tervez hasonló beruházásokat, így összességében magyarországi befektetéseinek összege számításaik szerint meg fogja haladni a 120 milliárd forintot.
A békéscsabai gyárhoz szükséges telephelyet már megtalálták, a földterület megvásárlását előkészítik, s az engedélyes tervek beszerzését követően, a jövő áprilisában megkezdenék az építkezést. A tervek szerint az üzem 2009 januárjában megkezdheti a termelést.
Az évi 200 ezer tonna kukorica feldolgozására alkalmas üzemben várhatóan száz munkahelyet teremtenek, mivel azonban a többi magyarországi üzem alapanyagellátását is a térségből kívánják megszervezni, a logisztikai részleg további száz ember foglalkoztatásával számol.
Racker Béla elmondta, hogy a termelőkkel 15 éves beszállítói megállapodásokat kívánnak kötni, ami nemcsak a gyár alapanyagellátását, hanem tervezhető jövőt is biztosít a környék gazdáinak.
A cég Békéscsabán évente 16 milliárd forint árbevétellel számol, s abban bízik, hogy a gyártás során keletkező, úgynevezett olcsó hulladékhővel a város intézményeinek, ingatlanjainak energiaellátását tudja segíteni.