Pál Viktor, a cég ügyvezető igazgatója elmondta: a kft.-t 2006-ban belföldi magánszemélyek alapították, kifejezetten azzal a céllal, hogy egy olyan kisméretű bioetanol-üzemet létesítsen, amelynek alapanyag-ellátását kistérségi szinten meg lehet oldani. A saját forrásokból és banki finanszírozással elkészült gyárban éves szinten 60 ezer tonna kukoricát fognak feldolgozni, a legyártott bioetanolt pedig közvetítőkön keresztül külföldön értékesítik.
A termelés mintegy másfél hónap alatt fut fel majd teljes kapacitásra, ám a cég vezetői máris újabb fejlesztésre készülnek. Ugyanis a társaságot kedvezőtlenül érintette, hogy a beruházással párhuzamosan az alapanyagnak szánt kukorica ára meredeken emelkedett. Így újabb hatékonyságnövelő fejlesztésekre van szükség annak érdekében, hogy az üzemet gazdaságosan lehessen működtetni.
Pál Viktor szerint a jelenlegi feltételek mellett csak akkor biztosítható a nyereségesség, ha a gyártási folyamatból kikerülő összes anyagot fel tudják használni jövedelemtermelő vagy költségcsökkentő céllal. Ennek jegyében már folynak az előkészületek egy biogázüzem felépítésére, amelyben a gyártás során keletkező melléktermékből és szennyvízből fognak biogázt, majd annak elégetésével energiát előállítani.
A tervek szerint a szintén mintegy 400 millió forintos ráfordítással létrehozandó gyár építése még márciusban elkezdődik, s elkészültét követően a telep energetikailag teljesen önellátó lesz. Ezután pedig az Etanol-Line Kft. vezetői az üzemet egy csíraolajgyártó részleggel is ki kívánják egészíteni, amely további pótlólagos bevételt jelenthet a cégnek, írja a Világgazdaság.