Persányi Miklós ugyanakkor megjegyezte, hogy a magyar kormány nem szeretné, ha módosítanák a jelenlegi indítványt: felmerülhet ugyanis, hogy a továbbiakban nem a rendszerváltás előtti, magas kibocsátáshoz képest kell a csökkentést viszonyítani, hanem a legtöbb uniós tagállam példájához hasonlóan 1990-hez képest.
A módosítás azért lenne Magyarország számára hátrányos, mert a rendszerváltozás elején a nehézipar összeomlásával visszaesett az üvegházhatású gázok emissziója, amelyet még tovább csökkenteni nagyobb feladat lenne.
A miniszter emlékeztetett arra, hogy Magyarország a klímavédelmet szolgáló Kiotói Jegyzőkönyvben 2012-ig 6 százalékos kibocsátáscsökkentés mellett kötelezte el magát a rendszerváltás előtti időszakhoz viszonyítva.
A miniszter kitért arra, hogy a magyar országgyűlés mostanra jutott oda, hogy a két éve életbe lépett Kiotói Jegyzőkönyvet kihirdesse jogszabály formájában. Utalt arra, hogy az egyezmény ratifikációja már korábban megtörtént, a most esedékes kihirdetés a jogi procedúra utolsó állomása.