2p

Magyar Péter lenne jobb a gödörben lévő magyar gazdaságnak vagy Orbán Viktor?
Nem lesz baj abból, hogy a nyugdíjmegtakarításokat ingatlancélra is el lehet költeni?
Online Klasszis Klub élőben Felcsuti Péterrel!

Vegyen részt és kérdezzen Ön is!

2024. november 28. 15:30

A részvétel ingyenes, regisztráljon itt!

Jelentős számú új munkahelyet teremthet a megújuló energiaforrások részesedésének növelése, áll az EU bizottsága által kedden kiadott jelentésben. Tény, hogy mindez azzal jár, hogy a hagyományos energiaiparban munkahelyek szűnnek meg, a végeredmény azonban 400 ezer új állás lehet.

Akár összesen 1,4 millió új állást teremthet az EU-ban az az uniós célkitűzés, hogy 2020-ra az energiatermelésben a megújuló energiaforrások felhasználásának részaránya érje el a 20 százalékot. Ezt azt is jelenti, hogy a zöld energiákkal foglalkozók létszáma 2005-höz képest megkétszereződik és elérheti a 2,8 millió főt - állapította meg egy tanulmány, amelyet az Európai Bizottság kedden hozott nyilvánosságra Brüsszelben. A dokumentum mindazonáltal arra is rámutat, hogy párhuzamosan a hagyományos energiaiparban munkahelyek szűnnek meg, így a tiszta gyarapodás körülbelül 410 ezer új állásra tehető.

A jelentés szerint különösen azokban az országokban várható több alkalmazott foglalkoztatása a megújuló ágazatban, amelyek 2004-ben és 2007-ben csatlakoztak az EU-hoz.

Andris Piebalgs energiaügyi biztos úgy kommentálta az adatokat: a számok azt mutatják, hogy az energiabiztonság és a klímaváltozás elleni harc a megújuló energiák esetében gazdasági előnyökkel jár együtt. A tanulmány szerint a zöld energia szektorban dolgozók által létrehozott és hozzáadott érték a teljes uniós GDP 1,1 százalékával érhet fel. 2005-ben például ez az érték 58 milliárd eurónyi volt.

A tanulmány felhívja ugyanakkor a figyelmet, hogy a hagyományos energiaszektorban az elkövetkezendő bő egy évtizedben állások szűnnek majd meg és 2020-ra a teljes energiaágazatban valószínűleg csak 410 ezer körüli lesz a dolgozói létszámgyarapodás uniós szinten. A hagyományos energiatermelés csökkenése jelentősen leronthatja az energiaszektor várt hozzájárulását a GDP növekedéséhez.

A tagállamok tavaly állapodtak meg a 20 százalékos célkitűzésről a klímaváltozás elleni küzdelem keretében.

MTI/Menedzsment Fórum 

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!