A WEBBeteg.hu megbízásából készített kutatás alapján a telekommunikációs szektornak minden ötödik ember (22 százalék) a legmagasabb ötös osztályzatot, további 45 százalékuk pedig 4-es értéket adott, míg ugyanezek az arányok a bankszektor esetében rendre mindössze 7, illetve 20 százalék volt.
Az átlagos osztályzatok alapján a második helyen a gyógyszeripar áll. Az ágazat megítélése a középkorúak körében viszonylag jobb, ugyanakkor a megítélést nem befolyásolja az, hogy a válaszadó szenved-e valamilyen krónikus betegségben, vagy egészséges. Az élelmiszeripar és kereskedelem megítélése hasonlóan alakult.
A telekommunikációs szektor pozitív megítélése az életkor emelkedésével csökken: a 35 év alattiak közel 80 százaléka legalább jó (4-es) osztályzatot adott, ugyanakkor 55 év felett már csak 60 százalék ez az arány. A végzettség emelkedésével ugyancsak javuló az iparág imázsa.
A bankszektor értékelésére a lakosság 40 százaléka legfeljebb 2-es osztályzatot említett, és az életkor emelkedésével nő a gyengébb értéket említők aránya. Jövedelem szerint nincs szignifikáns különbség a megítélésben, míg foglalkozás alapján jellemzően a vállalkozók és a munkanélküliek értékelték rosszabbra az iparágat.
A Szinapszis augusztusban telefonos, kérdőíves kutatás keretében vizsgálta a hazai lakosság iparágak megítélésével kapcsolatos attitűdjét egy 1-től 5-ig tartó skálán. Az 1.004 fős minta országos lefedettségű, reprezentatív volt.
MTI