2p

„E” mint energia konferencia - fókuszban a megújulóenergia-politika érvényesülése, az energia tárolási lehetőségei, a gáz- és árampiac helyzete, a zöld átmenet finanszírozása, az elektromobilitás jövőképe.

Bankvezérek, neves energiapiaci szakértők, egyetemi tanárok és kutatók a jelen kihívásairól: hallgassa meg Ön is élőben!

2024. május 16. Budapest

Részletek és jelentkezés

Utolsó írásbeli figyelmeztetést küld az Európai Bizottság keddi döntése szerint Magyarországnak, Ausztriának, Dániának és Olaszországnak, mert még mindig nem juttatták el az Európai Unió központjába a légszennyező anyagok kibocsátáshoz kapcsolódó elosztási tervüket. Amennyiben az érintett tagállamok ezt követően sem tesznek eleget az uniós felszólításnak, a bizottság az Európai Bíróság elé viheti ügyüket.

A 2008-2012 közötti időszakra vonatkozó terveket az utolsó figyelmeztetés szerint a lehető leghamarabb el kell juttatni a végrehajtó testülethez. Az eredeti határidő szerint június 30-ig kellett volna beadni a terveket.

November végén az Európai Bizottság már jelezte, hogy az említett országok még adósak elosztási tervükkel. Korábban a testület már küldött figyelmeztetést emiatt az említett államoknak (amelyek körét Franciaország egészíti ki, miután benyújtott tervét visszavonta).

Brüsszel időközben a más tagállamokból beérkezett első terveket már el is bírálta, és mind a tíz érintett országot (Németország, Nagy-Britannia, Görögország, Írország, Lettország, Litvánia, Luxemburg, Málta, Szlovákia és Svédország) a széndioxid-kibocsátási kvóták felülvizsgálatára kérte, összesen további hét százalékos kvótacsökkentést sürgetve, amely által a szennyezés a tíz országban évi 860 millió tonnára csökkenne.

Nemzetközi környezetvédelmi szervezetek rendre azzal vádolják az Európai Bizottságot, hogy túlságosan nagyvonalú az elosztások engedélyezésekor. Sztavrosz Dimasz környezetvédelmi biztos azonban most is kijelentette, hogy az elosztási tervekhez kapcsolódó kvótacsere-rendszer fontos szerepet játszik a klímavédelmi uniós törekvésekben.

Másik hét országot (Franciaország, Németország, Lengyelország, Szlovénia, Észtország Luxemburg, Spanyolország) azért figyelmeztetett Brüsszel, mert nem jelentkeztek teljes helyzetjelentéssel az üvegházhatást előidéző gázok kibocsátásának csökkentésében elért eredményeikről.

Számos tagállam ellen kezdett szabálysértési eljárást, vagy lépett tovább ilyen ügyekben az Európai Bizottság kedden vízvédelmi, természetvédelmi és hulladékkezelési szabályok be nem tartása miatt is - Magyarország nem szerepel ezek körében.

MTI/Menedzsment Fórum

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Szerkesztőségünkben mindig azon dolgozunk, hogy higgadt hangvételű, tárgyilagos és magas szakmai színvonalú írásokat nyújtsunk Olvasóink számára.
Előfizetőink máshol nem olvasott, minőségi tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Előfizetésünk egyszerre nyújt korlátlan hozzáférést az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz, a Klub csomag pedig egyebek között a Piac és Profit magazin teljes tartalmához hozzáférést és hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmaz.


Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!