3p

Magyar Péter lenne jobb a gödörben lévő magyar gazdaságnak vagy Orbán Viktor?
Nem lesz baj abból, hogy a nyugdíjmegtakarításokat ingatlancélra is el lehet költeni?
Online Klasszis Klub élőben Felcsuti Péterrel!

Vegyen részt és kérdezzen Ön is!

2024. november 28. 15:30

A részvétel ingyenes, regisztráljon itt!

Az egészséges termékek és szolgáltatások idővel versenyelőnyt jelentenek majd - mondta Dénes Gábor, a Menedzserek Országos Szövetsége (MOSZ) főtitkára az Amerikai Kereskedelmi Kamara (AmCham), a Joint Venture Szövetség és a MOSZ közös sajtótájékoztatóján. Dénes szerint paradigmaváltásra van szükség a vállalatirányításban: a profit mellett a fogyasztó és a termelésben, szolgáltatásban közreműködő ember legyen az egészségtudatos vállalatirányítás figyelmének központjában.

A főtitkár kiemelte, hogy az egészségtudatos vállalatirányítás előnye a természet értékeinek megőrzése, valamint az emberek életminőségének és a társadalmi tőke minőségének javulása.

Csákics Krisztina, a Joint Venture Szövetség referense a három szervezet tagvállalatainak egészségügyi politikáját vizsgáló, közelmúltban készült felmérés eredményeit ismertetve elmondta, a válaszadók harmada nem foglalkozik a védőoltási rendszerrel annak magas költségei miatt. Hozzátette: a vállalatok egyharmadánál, amelyek megvásárolják az oltást és a foglalkozás-egészségügyi rendelőben beadják, jóval kisebb a megbetegedések száma, ami munka-nyereséget jelent.

A 64 000 foglalkoztatott adatait feldolgozó felmérést bemutatva kiemelte, hogy a válaszadó vállalatvezetők 75 százaléka nem tudja, hányan dohányoznak a vállalatnál, a többi megkérdezett kétharmada tervez, egyharmadánál már meg is valósult leszoktató program.

Csákics Krisztina elmondta, a válaszadók 60 százaléka szerint a foglalkozás-egészségügyi ellátás anyagi támogatásában szükség lenne állami szerepvállalásra. A vállalatok hajlandók áldozni erre a célra, de szívesen vennék, ha a foglalkozás-egészségügy csatlakozhatna központi egészségügyi, vagy nemzeti fejlesztési programokhoz. A referens úgy vélte a vállalatok többsége kidolgozta már egészségügyi stratégiáját, a kisvállalati szegmens az, amely ezen a területen le van maradva.

Rudas János, a MOSZ társelnöke elmondta: a második Nemzeti Fejlesztési Tervben hangsúlyosan jelennek meg az egészségtudatosság céljai. Hozzátette: az egészségügyi programok a legjobban a munkahelyen érhetik el az embert, és az odafigyelés munkaerőben térül meg. Kiemelte, hogy a versenyképesség érdekében a szellemi tőkét kell erősíteni, ezért fontos a befektetés az emberbe.

Polák László, az AmCham Egészségügyi Bizottságának elnöke elmondta, hogy a kamara 2002 óta működteti az Egészséges Munkahely Programot, amelyhez 72 tagvállalat csatlakozott, és amely a Nemzeti Népegészségügyi Programmal összhangban a munkahelyi egészségfejlesztésre a gyakorlatban megvalósítható ajánlásokat ad tagjainak.

MTI/Menedzsment Fórum

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!