A következő eleme a rendszernek a hővisszanyerő, ami a gépi szellőzőbe épített hőcserélőt jelenti. Az elhasznált meleg levegővel előmelegített friss levegő használatával az előbbi hőjének 80 százaléka visszanyerhető. A rendszerbe tartozik egy három rétegű üveggel ellátott ablak is.
Az ablaküvegek közti két légrés rossz hővezetésű nemes gázzal töltött, és e mellé a külső üvegre még hővisszaverő fóliát is ragasztanak. Ha nagy hidegben mégis szükség lenne fűtésre, akkor a belső ablaküvegre ragasztott átlátszó, lehelet vékony fém-fóliába vezetnek áramot és az ablak radiátorként kezd működni. Az ehhez szükséges villamos energiát napelemmel, a meleg vizet napkollektorokkal állítják elő.
A cég 2001-ben indította el a "3 literes ház" projektjét. Ennek lényege, hogy a lakás minden egyes négyzetméterét egy szezonban legfeljebb 3 liter fűtőolajjal lehet kifűteni. A passzív háznak is ez a norma a feltétele, de a BASF a hagyományos technológiával, régebben épített házak egy részénél is el tudja érni ezt az értéket. Ahol nem, ott is 6-7 literre lehet csökkenteni a korábbi 25-30 liter fajlagos fűtőolaj felhasználást.
Mindez azért fontos, mivel az EU-ban a felhasznált energia 40 százaléka épületek fűtésére fogy el. Egy 80 négyzetméteres lakás 25 literes fajlagos olajfogyasztását 7 literre csökkentve évi 4,6 tonna széndioxidtól mentesül a környezet.