A technológia kipróbált: a szélenergiából termelt árammal elektrolízis elvén működő vízbontóban hidrogént nyernek. Ezt nagynyomású palackokba töltik, és a helyszínen termelik az áramot a mobil szünetmentes áramforrásokban.
A Quantum Energy nemcsak az áramtermelő berendezést szállítja, hanem a hidrogént is. A társaság ugyanis a szélerőműveiben termelt zöldáramból előállított hidrogént a hidrogén meghajtású autóbuszokhoz és a szünetmentes áramforrásokhoz használja. A társaság az E.ON Tiszántúli Áramszolgáltató társaságával szerződéses kapcsolatban van úgy, hogy a Quantum Energy szélerőműveiben termelt zöldáramot akár teljes egészében a hidrogén előállítására használhatja.
A társaságnak Mezőtúron és Törökszentmiklóson van egy-egy szélerőműve egyenként 1,5 megawatt kapacitással, amivel nyolcmillió kilowattóra áramot termelnek. A napokban várják az engedélyt további, összesen 30 megawatt kapacitás kiépítéséhez Turán, Gyulán, Medgyesegyházon, Mohácson, Baracskán, és a meglévő két telephelyen: Mezőtúron és Törökszentmiklóson.
Az így kiépített erőművi kapacitás annyi hidrogén előállításához elegendő, amely 600 darab hidrogén meghajtású busz folyamatos üzemelését biztosítja. Az első prototípus várhatóan 2008 tavaszára készül el, az első üzleti évben több mint 100 gyártását tervezik, amire magyar és norvég vevőktől szándéknyilatkozat van.
A vízbontó berendezések a norvég Statoil Hydro, az áramtermelő berendezések pedig az amerikai Altergy cég termékei. A Quantum Energy Kft. az amerikai Saba International és a Plansys Corp. tulajdonában van. Négy-öt éve foglalkoznak szélenergiával: a tevékenységet projektengedélyezéssel, kivitelezéssel és szervizeléssel kezdték.