Novák Gergely, a cég üzletfejlesztési igazgatója elmondta: a Resonátor Kft. és a KÉSZ Kft. 2003-ban vásárolta meg azt a dunántúli település határában lévő félkész biodízelüzemet, amelynek építését még a 90-es évek első felében hagyták félbe. Az időközben elavult létesítmény korszerűsítése érdekében az Öko-Line Hungary Kft. új technológiát telepített a helyszínre egy évi 25 ezer tonna kapacitású észterezőt, egy 30 ezer tonna kapacitású növényolaj-préselő üzemet és egy logisztikai kiszolgáló parkot létesítve Nagyigmándon.
A biodízel nagy részét az Öko-Line Hungary Kft. a Mol Nyrt. számára fogja értékesíteni. A cégnek évi 15 ezer tonnás kvótát sikerült lekötnie, és november közepén kell megkezdenie a szállításokat a Mol számára, míg termelése fennmaradó részét Németországban, Olaszországban és Romániában kívánja értékesíteni. A repcetermesztés feltételei Magyarországon valamivel kedvezőtlenebbek, mint Nyugat-Európában, ám az Öko-Line Kft. így is fel fogja tudni venni a versenyt más tagállamok termelőivel, valamint a közösségen kívülről érkező importtal szemben - tette hozzá Pálfy Márton.
A cég ügyvezető igazgatója kifejtette: a folyamatos alapanyag-ellátást a vállalat integrátorok közbeiktatásával biztosítja majd, emellett várhatóan a szomszédos országokból is importálnak repceolajat. Az Öko-Line Kft. Bábolnán egy második, szintén 25 ezer tonna kapacitású észterezőblokk építésének az előkészítését is megkezdte. A biodízel-termelő kapacitás megduplázásával párhuzamosan pedig a vállalkozás további présüzemek létesítését tervezi Szerencsen, Szentesen és Zalaszentmihályon. A fejlesztések második üteme további több mint kétmilliárd forintba kerül. Ennek előteremtésére a cég tárgyalásokat folytat egy külföldi befektetőcsoporttal, amellyel tőkeemelést terveznek, írja a Világgazdaság.