3p

„E” mint energia konferencia - fókuszban a megújulóenergia-politika érvényesülése, az energia tárolási lehetőségei, a gáz- és árampiac helyzete, a zöld átmenet finanszírozása, az elektromobilitás jövőképe.

Bankvezérek, neves energiapiaci szakértők, egyetemi tanárok és kutatók a jelen kihívásairól: hallgassa meg Ön is élőben!

2024. május 16. Budapest

Részletek és jelentkezés

Tatabánya képviselőtestülete elutasította, hogy biogáz erőmű építése érdekében módosítsák a településszerkezeti tervet, ezzel nem kívánatosnak minősítette a hárommilliárdos beruházást.

Ellenszavazat nélkül határoztak úgy a képviselők a csütörtöki, éjszakába nyúló ülésen, hogy nem járulnak hozzá a Biogas-Energy Kft. erőművének felépítéséhez - mondta Laki Ferenc, a városháza környezetvédelmi referense. A vállalkozás Tatabányán építette volna fel első biogáz előállító és hasznosító üzemét és Magyarországon 20 további gyár létesítését tervezte.

[ajanlo=538][igazitas=right/]A cég ügyvezetője, Földvári Péter az MTI-nek korábban elmondta, a 3 milliárd forintot meghaladó beruházás környezeti hatástanulmányát már elkészítették. A társaság arra számított, hogy az építési engedélyt várhatóan novemberben megkapják és még az idén megkezdik az üzem építését, 2006 végi üzembehelyezéssel.

A beruházás naponta 350-400 tonna mezőgazdasági és állattenyésztési szerves hulladék feldolgozásával évi 3 megawatt villamos- és 3,5 megawatt hőenergiát termelt volna, 52 új munkahely létrehozása mellett. A hő egyharmadát maga a biogáz üzem használta volna fel, a 10 000 háztartás ellátására elegendő villamosenergiát pedig "zöld áramként" támogatott áron vették volna át.

A város képviselőtestülete a terv ismertté válása óta kibontakozott lakossági ellenállásra hivatkozott, valamint rámutattak hogy az évi 150 ezer tonna szerves alapanyag szállítási útvonalai érintik a lakott területeket és bűzhatást okoznak. "Tatabánya végre kikerült a piszkos tizenkettőként számon tartott, szennyezett városok közül, nem kellene ebbe a körbe visszakerülni" - hangzott el a vitában.

A tatabányai projektet a Duna Kft. gondozta, partnere a Biopetrol Kft. és a projekttársaságként létrehozott Biogas-Energy Kft. A Biogas-Energy Kft. a Biopetrol Környezettechnikai Kft. és a Consorg 90 Tanácsadó és Befektetésszervező Kft. által létrehozott társaság.

A Biopetrol Kft. Magyarország egyik vezető környezetvédelemi vállalkozása. Dolgozóinak száma 145 fő, éves nettó forgalma meghaladja az 1,5 milliárd forintot. A társaság székhelye Szegeden van, régióközpontjai Budapesten és Győrben találhatók. Tatabányán 1997-ben létesített veszélyes-hulladék gyűjtő és ártalmatlanító telephelyet, amely évente 62.000 tonna veszélyes hulladékot és 37.000 tonna nem veszélyes hulladékot ártalmatlanít és hasznosít újra.

Mint ahogy arról korábban az mfor.hu is hírt adott a létesítmény Tatabánya külterületén, a Bánhidai hűtőtó mellett épült volna fel. Akkor Földvári elmondta: lakott területtől az üzem távol esik, a telephelytől szélirányban négy kilométerre van a legközelebbi ház. A termelés a kinyert metángáz miatt teljesen zárt, károsanyag-kibocsátása nem lesz. A bevitt anyagokat zárt rakterű járművekben szállítják, ezért nem lesz bűz - tett hozzá akkor az ügyvezető, akit a jelenleg kialakult helyzet óta még nem sikerült elérni.

Menedzsment Fórum

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Szerkesztőségünkben mindig azon dolgozunk, hogy higgadt hangvételű, tárgyilagos és magas szakmai színvonalú írásokat nyújtsunk Olvasóink számára.
Előfizetőink máshol nem olvasott, minőségi tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Előfizetésünk egyszerre nyújt korlátlan hozzáférést az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz, a Klub csomag pedig egyebek között a Piac és Profit magazin teljes tartalmához hozzáférést és hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmaz.


Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!