Az ügyben a kormány az Európai Bírósághoz fordult, ettől függetlenül azonban kénytelen módosított kiosztási tervet készíteni a visszavágott kibocsátási egységeket figyelembe véve.
Dióssy László elmondta: a kormányon belül több minisztérium egyeztet jelenleg arról, hogy az ETS mely ágazatai kapjanak kevesebb kvótát az eredetileg tervezetthez képest. A KVM-en kívül a Gazdasági és Közlekedési Minisztérium, a Szociális és Munkaügyi Minisztérium, és a Pénzügyminisztérium működik közre a hatások elemzésében.
Szabó Gergely, a szén-dioxid-piacon tevékenykedő Vertis elemzője hangoztatta: a cégekre lebontott részletezésű, új kiosztási tervnek mielőbb véglegesednie kell, hiszen a vállalatoknak a jövő évi üzleti tervezésükhöz alapvető fontosságú tudniuk azt, hogy mennyi kibocsátási egység áll 2008-ban rendelkezésükre.
A kiosztási terv alapján az éghajlatvédelmi célokat szolgáló ETS-ben Magyarország 228 legkevésbé "klímabarát" létesítménye kap szén-dioxid-kibocsátási egységet 2008-2012-re. Az EU áprilisban 26,9 millió tonnának megfelelő széndioxid-kibocsátási egység kiosztását hagyta jóvá az ezeket a létesítményeket üzemeltető cégek számára.