Annak ellenére, hogy jelentős többletköltségekkel kell számolni a kormányzat tartja magát ahhoz, hogy támogatásokkal is segítse a megújuló energiaforrások fokozottabb felhasználását. Elsősorban szélerőművi fejlesztések vannak napirenden Nagy-Britanniában.
[ajanlo=553][igazitas=right/]
A britek is aggódnak a klímaváltozás és a környezetszennyezés miatt. Ennek ellenére felmérések szerint a lakosság nem kíván többet áldozni pénzéből az alternatív energiákra. Ilyen igény elsősorban helyi szinten jelentkezne, ám a lakosok úgy érvelnek, csak akkor adnak, ha látják, hogy a fejlesztésekre fordított pénz megtérül.
Míg a szigetországban az adófizetők a megemelkedett terhek miatt panaszkodnak, addig hazánk a megújuló energiaforrások felhasználásában jelentős lemaradásban van. Jelenleg mindössze egyetlen pályázat támogatja a telepítéseket, míg a megújuló energia termelői semmit sem kapnak.
Nem javítja a hazai helyzetet az új energia-törvény sem. A zöldáram átvételi ára ugyan 23 forint/kWh-ra emelkedik, ám bírságfizetésre köteleznék azokat az áramtermelőket, amelyek az előre jelzettnél több vagy kevesebb elektromos energiát adnak át az áramszolgáltatóknak. Míg az egyik fél a szél kiszámíthatatlanságával érvel, a másik a nyugati modellt veszi alapul, ahol hasonló rendszer működik.
Menedzsment Fórum