A gáz fogyasztói ára irreálisan alacsony Szerbiában, ezért a napi veszteség 1,5 és 2,5 millió dollár között van, amit valakinek ki kell fizetnie. Naponta fizetünk az orosz gázért, illetve most azért, amit Magyarországtól és Németországtól kapunk, s ami valamivel drágább - magyarázta a szakember, de nem tért ki arra, hogy honnan szerzik meg a szükséges pénzt.
Dusan Bajatovic korábban elmondta, hogy 1000 köbméterenként 500 dollárba, az orosz gáznál 50 dollárral többe kerül az a napi ötmillió köbméter gáz, amelyet Magyarországtól és Németországtól vesznek.
Az árat a rendkívüli körülmények miatt reálisnak nevezte, a B92-nek pedig azt mondta, hogy Magyarország a szállítással, amelyet további hét nappal meghosszabbított, nagy szolgálatot tett Szerbiának.
A Srbijagas vezérigazgatója élesen kikelt az ellen, hogy még mindig nem készült el teljesen a bánáti Udvarnokon (Banatski Dvor) lévő gáztározó, amelynek befejezéséhez három hónapra és mintegy 22 millió euróra van szükség. A legnagyobb költséget azonban a feltöltés fogja jelenteni. Arról, hogy meglegyen a mintegy 100 millió dollárba kerülő gáz, még tárgyalnia kell Szerbiának és Oroszországnak.
Dusan Bajatovic kijelentette, hogy mind az orosz Jugoroszgaztól és Gazpromtól, mind az ukrán Naftogaztól magyarázatot várnak a több mint egy hete tartó gázstopra, amelyért megfogalmazása szerint elsősorban az ukránok a felelősek. Szerbia perelni is kívánja Ukrajnát a szállítások elmaradásáért.