"A hatalmat az sem zavarja, ha a státusztörvény miatt a meglévő 16 ezres pedagógushiány ellenére, még pár ezren hagyják el a pedagóguspályát. Attól még be fogják vezetni. Legalább 20-30 ezer pedagógusnak kellene ahhoz felállnia, és azt mondania, hogy köszöni, nem kér belőle, hogy érdemi hatása legyen. A többség nem is érti, hogy a távozók helyett az fog dolgozni, aki marad" - mondta Neubauer Tamás, a PSZ Győr-Moson-Sopron megyei szervezetének elnöke a Hírklikk.hu-nak.
A szakember pillanatnyilag úgy látja, a magyar kormányt nem érdekli, hogy milyen lesz az oktatás. Szerinte abból, hogy a GDP-ből 3,8 százalékot fordítanak oktatásra, ami kevesebb, mint a tao nélkül a sportba ölt pénz, lehet látni, hogy a magyar kormány miként tekint az oktatás helyzetére.
"Arra pedig nehéz mit mondani, hogy a szülői társadalom nem érti meg, a gyereke csak akkor lesz képes középfokú vagy felsőfokú iskolába bejutni, ha ő kőkeményen a zsebébe nyúl, ha nem érti meg, hogy adót fizet, de ezen kívül neki még fizetnie kell azért is, hogy a gyereke valamire jusson.
A szülői társadalomnak látnia kellene, hogy az ő gyerekével teszi ezt az ország vezetése" - mondja.
Totyik Tamás, a PSZ alelnöke szerint a státusztörvény bevezetése után azok a pedagógusok is elmennek a pályáról, akik már eddig jelezték ebbéli szándékukat (már több mint 2800-an tették meg). Ha megemelik az óraszámokat, a pedagógusokat még jobban megterhelik, és az azt fogja eredményezni, hogy a minőségi oktatás teljesen eltűnik, az oktatás a gyermekmegőrzés szintjére korlátozódik. Az alelnök szerint egy teljesen új Nemzeti alaptantervre is szükség lesz. Véleménye szerint a magyar kormány úgy akar reformot, hogy azt nézi, miképpen lehet pénzt kivenni az oktatásból.
Bán Mihály, a PSZ Veszprém megyei elnöke pedig egyenesen jobbágytörvénynek nevezi a státusztörvényt, mert szinte a feudalizmusba viszi vissza a szakmát.