A New York-i székhelyű National Labor Comittee és a China Labor Watch múlt héten tette közzé jelentését, amelyben hevesen kritizálta a tajvani PouChen-csoport dél-kínai Gaobi Town-i gyáraiban tapasztalható munkakörülményeket. A csoport a Puma ázsiai partnervállalatának számít.
A beszámoló szerint a gyártási egységekben "halálosan hosszú munkaidő" a jellemző, a "bérek megalázóan alacsonyak", emellett gyakoriak a "visszaélések", és a "dolgozók jogainak semmibevétele" sem számít rikaságnak. A Pou-Yuen gyár F egységében például a dolgozóknak 13,5 és 16,5 óra közötti műszakokat kell teljesíteniük. Teszik mindezt 31 centes (kb. 60 Ft) órabérért, heti munkaidejük pedig - a megrendelések nagyságától függően - 76,5 órától 100,5 óráig terjed, számol be a német Manager Magazin.
A Puma illetékese a lap érdeklődésére közölte: idén februárban egy általános elenőrzés során a fent említett üzemet is szemügyrre vették, és akkor semmi nem utalt a fenti körülményekre.
Ennek ellenére a cég vezetése ígéretet tett arra, hogy újabb, "alapos belső vizsgálatot" folytatnak majd le a jelentésben foglaltakkal kapcsolatban, ez azonban egy ideig eltarthat. A vállalatot azért is meglepték a vádak, mivel évek óta rendszeresen ellenőrzi gyárait szerte a világban, illetve kínai beszállítóinak egységeit.
A német cég idén elsősorban az USA-ban számít növekedésre, és összeségében 1,9 milliárd eurós forgalmat remél az évtől.
(Menedzsment Fórum)
100 órás munkahéttel vádolják a Puma kínai gyárait
Amerikai jogvédő szervezetek szerint a német sportcikkgyártó óriás kínai partnerének egységeiben megengedhetelen munkakörülmények uralkodnak. A cég tagadja a vádakat, azonban újabb vizsgálatot rendelt el.