A megelőző évhez képest az összeg 22 százalékkal gyarapodott, elsősorban az alapokban lévő részvények drágulásának köszönhetően. Emellett az intézményi befektetők egyre inkább a máskülönben kockázatosabb részvényalapok felé fordították érdeklődésüket.
Az irdatlan összeget a világ 500 legnagyobb alapkezelője birtokolja, ezek között az első húsz helyezett sorrendje tavaly sem változott, az élen a svájci UBS alapjai állnak. A legnagyobb alapkezelőknek jobban ment az átlagnál, alapjaik értéke tavaly 38 százalékkal gyarapodott, köszönhetően egyebek között az index-alapú termékek növekedésének.
A nem amerikai kötődésű alapok pénzét gyarapította a dollár árfolyamának csökkenése szinte minden más jelentősebb valutával szemben. Az ilyen alapok pénze dollárban számolva 27 százalékkal nőtt a múlt évben. Következésképp az amerikai, azaz dollárban számoló alapok súlya valamelyest csökkent, de ez a csökkenés mindössze fél százalékos volt.
Nagyobb mértékben - 1,2 és 10,1 százalék közötti arányban - esett a japán alapok kezelte vagyon értéke, annak ellenére, hogy a jen inkább erősödött az elmúlt év során, számolta ki a londoni Watson Wyatt.
(Menedzsment Fórum)
43,3 billió dollár alapokban
A Watson Wyatt piackutató cég 43300 milliárd dollárra becsüli azt a pénzt, ami tavaly a világ vezető alapkezelőinél volt.