2p

Magyar Péter lenne jobb a gödörben lévő magyar gazdaságnak vagy Orbán Viktor?
Nem lesz baj abból, hogy a nyugdíjmegtakarításokat ingatlancélra is el lehet költeni?
Online Klasszis Klub élőben Felcsuti Péterrel!

Vegyen részt és kérdezzen Ön is!

2024. november 28. 15:30

A részvétel ingyenes, regisztráljon itt!

Csaknem hét és félszer annyiba kerül a foglalkoztatás Svédországban, mint Magyarországon, termelékenység tekintetében viszont lényegesen elmaradunk Nyugat-Európától, derül ki egy aktuális felmérésből.

Csaknem hét és félszer annyiba kerül a foglalkoztatás Svédországban, mint Magyarországon, termelékenység tekintetében viszont lényegesen elmaradunk Nyugat-Európától, derül ki a Magyar Szakszervezetek Európai Integrációs Bizottsága által kiadott tájékoztató augusztusi számából.

A közölt táblázat szerint átlagosan 28,56 euró óránként a munkaerőköltség Svédországban, és 3,83 euró Magyarországon. Nem olcsó a foglalkoztatás Dániában és Németországban sem, ahol átlagosan 27,1 illetve 26,34 eurót kalkulálhatnak óránként a munkáltatók. A 20 euró feletti munkaerőköltségű országok között található Franciaország, Nagy-Britannia, Ausztria, Hollandia, Finnország, Luxemburg.

A 20 eurónál kisebb de 10 eurónál magasabb óránkénti munkaerőköltség jellemzi a többi, régebbi európai uniós tagállamot, de ebbe a körbe tartozik kivételként Ciprus is, közelítve a 10,8 euróhoz. A 10 euró alatti munkaerő költségű országok az új tagállamok, de itt is van egy kivétel, Portugália, ahol alig haladja meg a 8 eurót az óránkénti átlagos foglalkoztatási költség. A legkevesebbet, átlagosan 3-3 illetve 2,7 eurós összeget Szlovákiában, Észtországban és Litvániában kell fizetni óránként munkaerőköltségként.

A táblázat alapján az éves, egy foglalkoztatottra jutó hozzáadott érték, azaz a termelékenység más sorrendet követ. Írországban például ez a mutató eléri a 81,6 ezer eurót, Dániában a 68 ezer eurót, Svédországban, Franciaországban, Ausztriában 60 ezer euró feletti a mutató. Németországban, Nagy-Britanniában, Hollandiában, Finnországban, Olaszországban az 55 ezer és a 60 ezer euró közötti sávba esik a hozzáadott érték. Az új tagállamokban Szlovénia kivételével 20 ezer euró alatti az egy foglalkoztatottra jutó hozzáadott érték, Magyarországon 17 ezer euró a tájékoztatóban közölt táblázat szerint. (MTI)

Kapcsolódó anyagok
Térségünk ötven év múlva éri el az uniós bérszintet
Az uniós átlag 18 százalékát keressük

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!