Garamhegyi Ábel, a Gazdasági és Közlekedési Minisztérium államtitkára - aki korábban dolgozott a DHL-nél - kiemelt fontosságúnak nevezte a multinacionális cég logisztikai beruházását, amely hozzájárul a magyar gazdaság versenyképességéhez.
A József Attila lakótelep melletti egykori házgyár helyén épülő logisztikai bázison egy hétezer négyzetméteres raktár épület, a hozzá kapcsolódó 1400 négyzetméter iroda, és egy 4200 négyzetméteres központi irodaépület is megvalósul, amelyeket ellátnak a legmodernebb informatikai rendszerrel, és automata küldeményszortírozó berendezéssel.
A DHL finanszírozza a logisztikai terület parkosítását, a környező úthálózat kiépítését és fejlesztését, valamint a járdák, gyalogos átkelőhelyek kialakítását is.
Egyesülnek a leányvállalatok
Az ügyvezető igazgató emlékeztetett arra, hogy a DHL anyacége egyesítette a légi expressz szolgáltatások európai és világpiaci vezetőjét a DHL Express-t, a légi és tengeri áruszállítás és az európai közúti szállítmányozás piacvezetőjét a DHL Global Forwarding-ot, valamint a szerződéses logisztikai és ellátási lánc menedzsment piacvezetőjét a DHL Exel Supply Chain-t. Ezzel a világ legnagyobb önálló logisztikai vállalata jött létre.
Ez azt is jelenti, hogy hamarosan jogilag is egyesül a két magyarországi DHL cég, az expressz szállításokkal foglalkozó DHL Express Magyarország Kft. és a közúti, légi és vízi szállítmányozásra, valamint logisztikai tevékenységre szakosodott DHL Nemzetközi és Logisztikai Kft.
A DHL Nemzetközi és Logisztikai Kft. a Danzas leányvállalataként volt jelen korábban Magyarországon, amikor azonban 2002-ben a Deutsche Post World Net száz százalékos tulajdont szerzett a DHL-ben, eldöntötte, hogy DHL néven egyesíti a cégeket. A jogi fúzió Európa több országában már megtörtént.