A Microsoft egy másik perben is dűlőre jutott ellenlábasával: az amerikai IT és telekom iparág képviselőit tömörítő Computer & Communications Industry Association beleegyezett, hogy nem kér perújrafelvételt a Legfelsőbb Bíróságtól az amerikai kormány és a Microsoft között zajló trösztellenes ügyben. A Novell és a CCIA azt is közölte, az Európai Unió által a Microsoft ellen indított perben is megvonják támogatásukat az uniós bíráktól. A Microsoft pedig kifizeti az elmúlt tíz év összes jogi költségét a CCIA felé - ennek pontos összege egyelőre nem tisztázott.
[ajanlo=84][igazitas=left/]
Ezzel az Egyesült Államokbeli frontvonalakat lezártnak tekintik, mondta Brad Smith, a cég elnökhelyettese a Reuters-nek. Ellenben hozzátette: a jelenleg is zajló perekkel együtt a jogi útra terelt trösztellenes ügyek összesen akár 950 millió dollárjába is kerülhet a Microsoftnak. A megegyezés a nemrégiben közölt első negyedéves profitra is hatást gyakorol, mely így az eredetileg tervezettnél 13 százalékkal kevesebb, vagyis 2,53 milliárd dollár lesz.
A párhuzamos megegyezést megelőző 18 hónap során a Microsoft számos más kihívóval rendezte vitás ügyeit, köztük a Time Warnerrel, az America Online-nal, a Sun Microsystems-szel. Smith azt is elmondta a hírügynökségnek, a cég az öt legnagyobb európai felperese közül néggyel már sikeresen megállapodásra jutott: egyedül a zenelejátszó szoftvereket fejlesztő RealNetworks tart ki a bírósági tárgyalás mellett, mivel változatlanul úgy véli, a Microsoft versenyellenes gyakorlatot folytatott a Windows Media Player operációs rendszerbe integrálásával.
Az Európai Bizottság úgy nyilatkozott, a kettős megegyezés semmilyen hatással nincs a Microsoft domináns pozíciójára. A bizottság a céget korábban már 500 millió eurós bírsággal is sújtotta versenyellenes magatartása miatt, és arra is kötelezte, hogy operációs rendszerének Media Player nélküli változatát árusítsa.
536 millió dollárban egyezett ki a Microsoft és a Novell
A Microsoft végül 536 millió dollárt fizet a Novellnek annak érdekében, hogy rendezzék tíz éve zajló konfliktusukat. Utóbbi akkor kereste meg a Microsoftot, mivel szerintük a cég a Windows domináns piaci pozíciójával visszaélve megrövidítette a Novellt, amely ezért kártérítésre jogosult.