A családi tulajdonban lévő cégek között létrejövő üzlet során nem számítottak egyik társaságért sem felárat, a tranzakció lebonyolítása részvénycserével történik. A társaság elnökét az előzetes hírek szerint a Molson adja, míg a vezérigazgatót a Coors delegálja.
A most bejelentett fúzió ismét komoly hatást gyakorol a világ sörpiacára - vélekednek az elemzők. A rangsor az év elején egyszer már átrendeződött, amikor a belga Interbrew bekebelezte a brazil AmBev sörgyárat, egy csapásra piacvezetővé válva. A második és harmadik helyre visszacsúszott két amerikai cég, az Anheuser-Busch, és a SABMiller azóta a fejlődő piacokra - Latin-Amerikára és Kínára - koncentrált, komoly harcot folytatva ottani sörgyárak megszerzéséért.
A Coor és a Molson egyesülésével létrejövő cég ugyan elsősorban Észak-Amerikában rendelkezik erős pozíciókkal, ám ott közel azonos súlyú lesz, mint két nagy versenytársa. Ez pedig komoly ugródeszkát jelenthet más régiókban való terjeszkedéshez, vélik az iparági elemzők.
(Menedzsment Fórum)
Kapcsolódó anyagok
Újabb jelentős söripari fúzió a láthatáron
Eldőlt a kínai sörcsata
Felfordulás előtt a sörpiac
6 milliárd dolláros söripari fúzió
Az amerikai Adolph Coors és a kanadai Molson megállapodott a két társaság egyesüléséről. A 6 milliárd dollár értékű fúzió két egyenlő fél között létrejött ügylet - mondták el a társaságok vezetői.