283 millió dollárt fizetett az AOL részvényeinek öt százalékáért a Time Warner a Google számára, miután öt évvel korábban a két fél ellentétes pozícióban állva kötött üzletet. A részvényekért akkor a keresőjéről ismert vállalat egymilliárd dollárt fizetett.
Elemzők szerint a Time Warner igen jutányos áron vásárolta vissza a jelenleg 5,7 milliárd dollár értékű vállalat részvénycsomagját. Az adásvétellel a Google több mint 700 millió dollárt bukott az ügyleteken.
Igaz az évek során az AOL tevékenysége is alaposan megváltozott, hiszen korábban elsősorban internetes szolgáltatóként volt ismert a vállalat. Kiegészítő tevékenységként pedig egykor az egyik legnagyobb amerikai portál is hozzá tartozott. Ha hinni lehet a korábbi sajtóinformációknak, a Google éppen az AOL kezében lévő szélessávú optikai hálózat miatt vetett szemet a vállalatra.
Időközben azonban mindkét cég profilja változásokon ment át, hiszen a Google az internetes alkalmazások mellett a szoftverekre kezdett fókuszálni. Ezáltal a Microsoft elsőszámú kihívója lett az informatikai piacon. Az AOL pedig jövőben internetes hirdetésekkel foglalkozik majd.
Szintén érdekes mellékszál, hogy a 2000-es dotkom őrületben részvénycsere során az AOL tulajdonosok felvásárolták a Time Warnert. A lufi kidurranását követően azonban a világ rendje helyreállt, és ugyan az AOL részvényesek maradtak a fő tulajdonosok, azonban a cégcsoport zászlóshajója a Time Warner maradt, míg az AOL egy sok fejtörést okozó leányvállalat lett.