A megállapodás azt jelenti, hogy első ízben kerül tőzsdén kívülre, pénzügyi befektetőcsoport tulajdonába egy jelentős amerikai autógyár, és egyszersmind azt is jelzi, hogy nem bizonyult igazán sikeresnek a német Daimler és az amerikai Chrysler transzatlanti házassága.
A Cerberus Capital Management 80,1 százalékos részesedést vesz a Chrysler csoportban, illetve annak pénzügyi szolgáltató cégében, és ezért 7,4 milliárd dollárt fizet.
A Financial Times szerint a Chrysler eladása az eddigi legnagyobb jelentőségű transzatlanti vállalati egyesülés végét jelentheti. A felvásárlással minden idők egyik legnagyobb cégmárkája kerül tőzsdén kívüli magánbefektetői kézre, jóllehet a Daimler egy kisebbségi részt megtart, áll a brit lap értesülésében.
A Cerberusszal kötendő ügylet alapján azonban a Daimler megtisztíthatja mérlegét az amerikai érdekeltség több mint tízmilliárd dolláros egészségügyi hozzájárulási kötelezettségeitől, ami a részleg eladásának egyik "életbevágóan fontos" célja, áll a Financial Timesban.
A Chryslert 1998-ban 35 milliárd dollárért vásárolta meg a Daimler.