A Gazprom évi 155 milliárd köbméteres exportját 310 milliárdra tervezi növelni 2030-ra, azt feltételezve, hogy szerényebben növekszik az orosz GDP, és az ország iparának energiafogyasztási hatékonysága is alacsony lesz. Ha ezek a mutatók kedvezőbben alakulnak, akkor az exportra juttatható gázmennyiség 375 milliárd köbmétert is elérhet 2030-ra, beleértve valamennyi jelentős piacot, többek között az Egyesült Államokat és az exportban akkor már 25-50 milliárd köbméteres mennyiséggel szereplő Északkelet-Kínát és Dél-Koreát.
Kína más részei az Altáj-vezetéken kapnak majd orosz gázt, és nyolcmilliárd köbméter juthat Törökországnak, Izraelnek, Dél- és Kelet-Európának a második Kék Áramlat vezetéken, idézte a Kommerszant a Gazprom elképzeléseit. Mindeközben egyelőre 411-436 milliárd köbméteres belföldi fogyasztást jósol a vállalat 2030-ra.
Szakértők azonban kétségbe vonják a kivitel megduplázásának lehetőségét. Úgy vélik, a nemzetközi földgázpiacon ennyi idő alatt előre ki nem számítható folyamatok indulhatnak be, amelyeket most még nem lehet pontosan előre látni, de csökkenthetik a keresletet az orosz földgázra. Például tíz éven belül Irán és Katar is jelentős földgázexportőrré válhat, és Kína belátható időn belül nem hajlandó ezer köbméterenként száz dollárnál többet fizetni.