Mostantól bárki otthon ülve, a számítógépén keresztül is meglátogathatja a WWF projektjeinek helyszíneit és megtudhatja, hol és hogyan dolgozik a természetvédelmi szervezet szerte a világban, áll a társaság közleményében.
Több mint 150 helyen, a világ leggazdagabb élővilágú és egyben veszélyben lévő területein kattinthatnak az érdeklődők a műholdas térképeken elhelyezett WWF pontokra. Csak néhány példa a sok közül: orangutánok élőhelye Borneón, gleccserek és folyók a Himaláján, a Duna-Delta a Fekete-tengernél, a Galapagos-szigetek, pandarezervátum Kínában, esőerdők az Amazonas mentén.
"A WWF és a Google Earth együttműködésnek köszönhetően mostantól azok számára is látható lesz a természetvédelmi tevékenységünk, akik személyesen nem juthatnak el a távoli vidékekre, de szívükön viselik Földünk ritka állatainak és értékes élőhelyüknek a sorsát" - mondta Márkus Ferenc, a WWF Magyarország igazgatója.
A Google felmérései azt mutatják, hogy a Google Earth alkalmazást eddig már több mint 200 millió alkalommal töltötték le.