3p

A Mol nagy erőkkel dolgozik a Nabucco és a Kék Áramlat projekten, érdeke, hogy minél több szénhidrogénforrása, és tranzit forgalma legyen - közölte Hernádi Zsolt, a Mol elnök-vezérigazgatója.

Mivel az ország és a régió a szénhidrogének tekintetében kiszolgáltatott, a Mol érdeke is az, hogy a helyzet minél előbb megváltozzon, s megépüljön a Nabucco illetve a Kék Áramlat vezeték - mondta Hernádi Zsolt, a Mol Nyrt. elnök-vezérigazgatója a társaság csütörtöki közgyűlésén. Hozzátette: mindkét vezeték megépülése előnyös lenne, illetve az is, ha valamelyik megvalósulna.

A Mol mindkét projekten nagy erőkkel dolgozik, hiszen az az érdeke, hogy minél több forrásból érkezzen a szénhidrogén, s minél nagyobb legyen a tranzit. Ha ez megvalósul, akkor biztosabb lesz az ellátás és az üzleti lehetőségek is megnőnek - közölte Hernádi.

Az elnök az elmúlt év sikeres projektjeként említette az orosz mezők és kutatási jogok vásárlását, az Energopetrol, illetve a TVK-ügyletet és az INA-részvénykibocsátás támogatását. Az elnök-vezérigazgató sikerként ítélte meg azt is, hogy a társaság tavaly elérte a 11 milliárd dolláros piaci kapitalizációt.

Mosonyi György, a cég vezérigazgatója elmondta: a cél a meglévő üzletek eredményességének fenntartása, a szinergikus hatások kiaknázása, s a terjeszkedés akvizíciók által. Hozzátette: a Mol kőolaj- és gázkitermelése mintegy 10 százalékkal csökken az idén.

Részvényenként 508 forint osztalék

A Mol 50 milliárd forint osztalékot fizet részvényeseinek a 2006. év után, az osztalék összege részvényenként körülbelül 508 forint, ami a saját részvény darabszámtól függően kismértékben változhat. A saját részvényre eső osztalékot az erre jogosult részvényesek között a részvények arányában fizetik ki.

A Mol éves rendes közgyűlése csütörtökön úgy döntött, hogy az osztalékként kifizetésre nem kerülő eredményt az eredménytartalékba sorolják át.

Az osztalék kifizetési ráta a normalizált, egyszeri hatások, például a gáztranzakció nyeresége és az adókedvezmény nélkül számított eredményre vetítve 22 százalék, ami jelentős növekedés a 2005. évi 14 százalékhoz képest, s összhangban van a regionális versenytársak kifizetési rátájával.

A közgyűlés elfogadta az Ernst & Young Kft. független könyvvizsgálói jelentését, ami szerint a Mol Nyrt. eszközeinek és forrásainak egyező végösszege 2 136 354 millió forint, a mérleg szerinti eredménye pedig 295 367 millió forint. A 2006. évi konszolidált éves beszámoló szerint a Mol eszközeinek és forrásainak egyező végösszege 2 164 645 millió forint, a mérleg szerinti eredmény pedig 337 525 millió forint. A Mol Nyrt. 2006. évi adózott eredménye 295 milliárd forint, lekötött tartaléka 270 milliárd forint.

Személyi változások

A közgyűlés a 11 tagú igazgatóság tagjává ismét megválasztotta Akar Lászlót, Kamarás Miklós és Kemenes Ernőt. Az ő megbízatásuk 2007. október 11-én járt volna le, de a mostani döntéssel 2012. október 11-ig igazgatósági tagok maradnak.

Simóka Kálmánné megbízatása lejár 2007. október 11-én. Helyére a közgyűlés Molnár Józsefet, a Mol pénzügyi vezérigazgató-helyettesét választotta. A közgyűlés hozzájárult a szakember Slovnaft-igazgatósági tagságához is.

Mivel a felügyelő bizottsági tagok mandátuma is lejár az idén októberben, a közgyűlés újabb öt évre taggá választotta Chikán Attilát, John I. Charody-t, Slavomir Hatina-t, Kupa Mihályt, Lámfalussy Sándort. A felügyelő bizottság tagja lett három Mol-munkavállaló is, Major János, Juhász Attila és Benedek Lajos.

Menedzsment Fórum

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!