A parlament által csütörtök este elfogadott jogszabály vonatkozó pontja az érdekvédők szerint alkotmányosan aggályos és súlyos érdeksérelmet okoz éppen azok körében, akik már sokat fizettek az elmúlt öt évben is foglalkoztatásuk biztonságának csökkenésével és bruttó jövedelemcsökkenéssel. Azt kérik, az államfő vizsgálja, illetve vizsgáltassa meg a törvény célszerűségét és alkotmányosságát.
A szakszervezeti vezető azt mondta, ha az államfő másként ítéli meg, az Alkotmánybírósághoz fordulnak.
Kerpen Gábor szerint jelen formájában a törvény azokat az embereket sújthatja, akiknek a keresete nem érte el a nettó 182 ezer forintot. A PDSZ szerint ez roppant igazságtalan, célszerűtlen - mondta. Hozzátette: szeretnék elérni, hogy az őszi ülésszakon ezt "az igazságtalanságot fordítsa igazságossá az Országgyűlés".
A szintén előző nap elfogadott sporttörvénycsomag kapcsán Kerpen Gábor üdvözölte, hogy abból - az oktatási bizottság javaslatára - kikerült a közoktatási törvény módosítása, s az a passzus, amellyel heti öt kötelező testnevelés órát vezettek volna be. A szakszervezeti vezető a PDSZ sikerének is tartotta, hogy a gyermekek mindennapi testmozgását, a többi tantárgyat, a testnevelők és a többi pedagógus életét közvetlenül érintő kérdésekről így lesz idő érdemi szakmai egyeztetésre.
A PDSZ nem a mindennapos testmozgás ellen van - hangsúlyozta, de az az álláspontjuk, hogy egy ilyen változtatást nem lehet két hét alatt bevezetni. Megjegyezte: a bevezetéshez - információik szerint - 25 ezer tornateremre lenne szükség.
MTI/Menedzsment Fórum