A londoni gazdasági napilap szerint a családi vállalkozásként működő céggel - amelynek tulajdonában van a Thomson Financial, a Reutersszel és a Bloomberggel versengő gazdasági hírszolgáltató - már találkoztak is a Reuters vezetői az átvétel megvitatására.
A 156 éves, Londonban jegyzett Reuters eddig csak annyit erősített meg, hogy "előzetes megkeresést" kapott egy átvételi pályázótól, de ez utóbbit nem nevezte meg. A Financial Times hétvégi kiadása szerint azonban "tudni lehet", hogy a Thomsonról van szó.
A Reutershez "közel álló" személyek azt mondták a lapnak, hogy a Thomson kezdeményezése baráti, de a sikerhez a két félnek meg kell győznie a Founders Share Companyt, a Reuters függetlenségén őrködő testületet is arról, hogy a tranzakció nem kezdi ki a cég szerkesztési integritását.
A ValueAct, a Reuters második legnagyobb részvényese támogatná az átvételt. A cég egyik vezetője, Jeffrey Ubben azt mondta a Financial Timesnak, hogy a Thomsonnak jó vállalatvezetése van, és az ügyletnek "óriási" szinergiahozadéka lenne.
Egyik fél sem erősítette meg azokat a híreket, hogy a Thomson első ajánlata részvényenként 600 pennyre szólt, de "úgy tudni", hogy a Reuters 750 penny körüli árhoz ragaszkodna, írta a Financial Times.
A lap szerint a Thomson az átvételt részben oktatási kiadói részlege, a Thomson Learning eladásából fedezné; ebből 6 milliárd dollár várható, 20 százalékkal több a korábban becsültnél. A tankönyveket és oktatási számítógépes programokat értékesítő cég eladása június végéig zárulhat.
A Thomson Financial az általa - 20 millió dollárra becsült áron - tavaly megvásárolt AFX európai hírszolgáltatóra építi éppen most kiteljesedő globális pénzügyi információs hálózatát. A cég az AFX átvétele óta erőteljesen bővítette szerkesztőségi állományát: jelenleg 500 újságírót alkalmaz, hozzávetőleg kétszer annyit, mint egy évvel ezelőtt. Emellett új irodákat nyitott Budapesten, Bécsben, Lisszabonban és Varsóban.