Az IRS Employment Review körkérdése szerint a cégek 25 százalékánál belejátszik a fizetésekbe a teljesítmény, és a vállalatvezetők szerint mind az egyéni, mind a céges eredményeken mérhető a javulás, ha a munkavégzés eredményességétől függővé teszik a juttatás mértékét.
Jelenleg azonban az IRS elemzése szerint nem a legmegfelelőbb a teljesítménybérezés számára az európai cégek pénzügyi helyzete. Az alacsony infláció és a szűkre szabott vállalati büdzsék miatt kevés forrás van az alapfizetésekhez járuló bónuszokra.
A 74 munkaadó bevonásával készült felmérés szerint a dolgozók juttatása az esetek 43 százalékában teljesítményarányos, míg a menedzsment 34 százalékát fizetik a cégek ilyen formában. Egyazon séma szerint fizeti teljes állományát a vállalatok 38 százaléka, azaz több mint egyharmada. A vállalatok 67 százaléka úgy látja, a teljesítmény alapú fizetés teljes körű, minden szinten való alkalmazása nehézkesen használható: rengeteg időt és energiát emészt fel a plusz juttatások kiszámolása.
Az IRS elemzése úgy összegzi az adatokat, hogy ez a fajta juttatási modell remekül motiválja az alkalmazottakat, elsősorban azonban azokra van ösztönző hatással, akik már eleve jól teljesítenek. A megkérdezettek hatvan százaléka szerint emellett a felső szinten dolgozókat már nem motiválja különösebben a magasabb fizetés.
(Menedzsment Fórum)
A beosztottakat motiválja leginkább a teljesítménybér
A cégek számára az egyik legjobb ösztönző módszer a teljesítménybér, és mintegy egynegyede az európai munkáltatóknak eredményesen alkalmazza ezt a fajta juttatási formát, derül ki egy nemzetközi felmérésből.