December 18.-ra már végeztünk is a tervezéssel, beüzemeltük a megfelelő hardvert, és telepítettük a rendszert. Ekkor informatikusaink és bérszámfejtőink elkezdték tesztelni a rendszert, illetve részt vettek a NEXON oktatásán.
Elképesztő iram! Hogyan folytatták?
Január 5.-re rendelkezésre állt a teljes input állomány. Ezután egyeztettük a szótár állományokat, és január 17.-re már olyan állapotba került a rendszer, hogy - a táppénz és a családi pótlék elszámolás nélkül - akár az első bérelszámolásra is sort keríthettünk volna. Ezen a ponton azonban még egy tesztelést iktattunk be. A nexONBÉR-ből exportáltuk az adatokat, és - bevonva a feladatba leányvállalataink ügyvezetőit - még egyszer, egyenként ellenőriztük minden dolgozó adatát. Aztán 2005. február 1.-én eldördült a startpisztoly. Február 4.-re már a Csoport összes dolgozójának utalása rendben lezajlott, így egyértelműen sikertörténetként éltük meg az eseményeket.
Milyen tanulságokat fogalmazna meg a projekt alapján?
Jó szoftvercsomagot kell venni. Olyan szoftvercsomagot, ami letesztelt és megbízható, és olyan gyártótól, aki szakértelemmel rendelkezik a bérszámfejtés területén. Az esetünkben nélkülözhetetlennek bizonyult a NEXON munkatársainak szakértelme, kevésbé felkészült szakemberekkel nem sikerült volna ilyen rövid idő alatt befejezni a projektet. E mellett mindenképpen szükséges, hogy az ügyfélnél is rendelkezésre álljanak a megfelelően kiválasztott, és a rendszer bevezetésére elkötelezett szakemberek, és legyenek partnerek - ahogy a KFKI Csoport munkatársai voltak, mert nélkülük nem ment volna ilyen sikeresen - az együtt gondolkodásban, az együttműködésben.
A bérszámfejtés nem csak informatika
Az 1990-ben megalakult KFKI Számítástechnikai Csoport mára egy holdingból és több leányvállalatból áll, és 20 milliárd forintos forgalmat megközelítve Magyarország legnagyobb rendszerintegrátor cégévé vált. A Csoport a legmodernebb technológiákkal foglalkozik, a portfolió részét képezik többek között a rendszerintegráció, a vállalatirányítási-, a döntéstámogató rendszerek, a hálózatépítés, a hálózat- és rendszerfelügyelet, az informatikai biztonsággal kapcsolatos megoldások, illetve az informatikai tanácsadás.