2p

Ha nem vagyunk tisztában azzal, hogy mire vagyunk képesek, mit és hogyan akarunk elérni, esélyünk sincs rá, hogy bennünk lássa főnökünk a jövő emberét - írja a Népszabadság.

A céltudatosság nélkül nincs szakmai előrelépés, foglalhatnánk össze a régi bölcsességet. A karriertanácsadók szerint nincs abban semmi rossz, ha valaki tudja, mit akar elérni egy vállalatnál. David Young az Amrop Hever fejvadász cég hazai irodájának vezetője szerint ma Magyarországon hiánycikk az alkalmazottaknál a motiváció, a kezdeményezőkészség, a csillogó szem. Sok külföldi kollégájához hasonlóan Young is úgy vélekedik, hogy főként a magyar oktatás túlzott elméleti képzése tehető felelőssé, mely elsősorban nem az önálló kezdeményezésre és a csapatmunkára épít, áll a Népszabadság cikkében.

Ha ma valaki hazánkban kiválaszt egy "húzóembert" és őt követve próbál előre jutni, azzal az elszigetelődést kockáztatná. A karrier-tanácsadással foglalkozó szakemberek szerint ezt egy vállalaton belül a kollégák nem tudatos karrierépítésként, hanem szimpla talpnyalásként értékelik. Azonban a szalonképesebb "mentorálás" kifejezés használatával akár el is fogadtatható az itthon sem ritka kapcsolat. Egy banki vezető vélekedése szerint kifejezetten státussszimbólumnak számít Magyarországon, ha valakinek mentora van. Ez a DBM Magyarország nemrégiben készített felmérése tükrében válik érthetővé, mert a vállalati ranglétrán feljebb kerülők 70-80 százalékát - formális vagy informális módon - segíti mentor.

A DBM-kutatás eredményei szerint az alkalmazottak majd 70 százaléka rosszul érzi magát cégénél, s nincs vele tisztában mit várnak tőle, elégedettek-e munkájával. Az adat főként annak, a már-már közhelyszámba menő kijelentésnek a tükrében meglepő, hogy magukat sikeresnek érző emberekkel lehet sikeres egy vállalat. Igaz nálunk nyugatabbra sem jobb a helyzet. Legalábbis ez derül ki egy angol kutatóintézet, a CIPD felméréséből. A cégek kevesebb, mint felében fogalmazták meg a vállalkozás és ezen belül az alkalmazottak karriermenedzselési stratégiáját. A felső vezetők alig harmada érezte hivatalbeli kötelezettségének az utódnevelést, és a közvetlen főnökök mindössze öt százaléka vélte úgy, hogy munkaköri feladatának része a beosztottak szakmai fejlődésének vagy éppen előrelépésének támogatása - írja a Népszabadság.

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Szerkesztőségünkben mindig azon dolgozunk, hogy higgadt hangvételű, tárgyilagos és magas szakmai színvonalú írásokat nyújtsunk Olvasóink számára.
Előfizetőink máshol nem olvasott, minőségi tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Előfizetésünk egyszerre nyújt korlátlan hozzáférést az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz, a Klub csomag pedig egyebek között a Piac és Profit magazin teljes tartalmához hozzáférést és hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmaz.


Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!