Az európai gyakorlat szerint gyakori a maximumnak elfogadott heti 48 órát is meghaladó munkavégzés, a briteknek például közel fele tölt ennyi időt munkával. A brit szakszervezeti szövetség (TUC) főtitkára szerint mindez meglehetősen rossz hír, nem csupán a munkavégzőkre nézve, hanem családjukra is.
Már az is gondot jelent, miként egyensúlyozzunk jól egy 35 órás munkahétnél a jó munkavégzés és a jó családi élet között. A hosszú idejű munkavégzésre kényszerült szülők egyszerűen szenvednek, és egyelőre az ő jogérvényesítési lehetőségük a munkaidő megváltoztatására túlságosan gyenge. Hiába kérnek rugalmas foglalkoztatási lehetőséget, ezeket általában visszadobják a munkaadók. Volt olyan eset, hogy a munkavállaló egyetlen órát szeretett volna rövidíteni, kérése hallatán azonban közölték vele: ha így tesz, aznapi bérétől elesik. Különösen nehéz a fogyatékkal élő gyerekek dolgozó szüleinek helyzete.
Gyakorlatilag sok britnek egyedül a vasárnap marad családi életre. S ez nem csupán a kétkezi munkások esetében igaz, hanem a magasan kvalifikált vezetői állásoknál is.
(Menedzsment Fórum)
A családi életet féltik a brit szakszervezetek
Miközben Európa nagy részén a heti munkaidő növelésének szükségességét hangsúlyozzák, Nagy-Britanniában a szakszervezetek azért aggódnak, hogy a britek a túlzásba vitt munkával családi kapcsolataikat tehetik még inkább tönkre.