Egy német egészségbiztosító felmérése szerint 2003-ban 3,6 százalékkal emelkedett a depressziós panaszokkal kiírtak száma. Kiss István pszichológus, életvezetési tanácsadó szerint a munkahelyen számos tényező hozzájárulhat a depresszió kialakulásához. A túl sok munka, a folyamatos stressz, a haszontalannak látott monoton munka, a felettestől elmaradó elismerés, vagy a munkahelyi furkálódás okozhat megbetegedést.
Minden ötödik lakos valamilyen szintű depresszióban szenved
A depresszió egyik első jele lehet, hogy a dolgozónak visszaesik a munkateljesítménye: egyre kevesebb ideje jut a napi munkára, miközben egyre gyakrabban őrlődik magában, ezzel is felhalmozva az elvégzendő munkát. Sokszor gondol a múltra, melyből a rossz történéseket ragadja ki, és állandóan azon rágódik. A pszichológus a World Health Organisation (WHO) adatait hozta fel a depressziósok arányának megbecsülésére: a WHO szerint a világon 18-20 százalékra tehető a valamilyen szintű depresszióban szenvedők aránya.
A depresszió velejárója lehet alvás- és étkezési zavar, testsúlynövekedés, túlzott kávé- és alkoholfogyasztás. Érdekesség, hogy a férfiak inkább az alkoholba menekülnek, ingerlékenyebbek lesznek, míg a nők inkább semmittevéssel reagálnak, és naphosszat az ágyban fekszenek. A legjobb, ha a depressziós munkatárssal, baráttal megértőek vagyunk, feltételek nélkül biztosítjuk támogatásunkról. A túlzott dicséret azonban nem hatásos, mondta el a Jobpilot pszichológus szakértője.
(Menedzsment Fórum)
A depressziós kolléga halmozza az elvégzetlen munkát
Egy német vizsgálat készítői szerint a bizonytalanság, a munkahely elvesztésétől való félelem okozza a depressziós panaszok számának növekedését, derül ki a Jobpilot cikkéből. A depresszió egyik első jele lehet, hogy a dolgozónak visszaesik a munkateljesítménye.