A játékok által sok esetben kémprogram, esetleg vírus kerülhet a gépre, a realtime programok során letöltött kliensek pedig szintén veszélyes elemeket tartalmazhatnak. Bár ezt a fajta időtöltést a vezetők általában nem fogadják szívesen, egyesek szerint annak előnyei is vannak: például növelik a dolgozó kreativitását, szókincsét vagy éppen stratégiai érzékét.
A Napi Gazdaság felmérése szerint a legelterjedtebbek a stratégiai, illetve a logikai vagy kvízjátékok. Előbbiek közé tartozik a Hódító (//hodito.netkapu.hu) és az egyre népszerűbb Lemuria (www.lemuria.hu). Az ilyen jellegű, az egyetemi évekből a munkahelyre átmentett játékok, amelyekben a résztvevők egy országot irányítanak, általában csupán néhány percet vesznek el a munkaidőből, igaz, naponta többször is.
A kvízjátékok közül az egyik legismertebb a Honfoglaló (www.honfoglalo.hu), amely ma már mintegy 600 ezer regisztrált felhasználóval rendelkezik. Európába a kilencvenes évek közepére érkezett meg a tamagocsijáték, amelynek hazai változata a Tétova Teve Club. Mindezek mellett egyre népszerűbbek a tőzsdeprogramok (www.alomtozsde.hu), ahol virtuális pénzzel fizethetünk a részvényekért.
A munkahelyen játszó dolgozók számára találták ki az úgynevezett boss-keyt: egy billentyű- kombináció lenyomására a játék megáll, s a képernyőn - mintha az illető dolgozna - egy fiktív adatsor vagy grafikon jelenik meg, számol be elemzésében a Napi Gazdaság.
A főnökök réme lett az internetes játék a munkahelyen
Nem csupán a rendszergazdáknak, hanem a munkahelyi vezetőknek is egyre több fejtörést okoz, ha az alkalmazottak internetes játékokkal szakítják meg munkájukat. Azok ugyanis nem csupán a hálózatot terhelik le, hanem a hanyatló munkakedvről is tanúskodnak, írja a Napi Gazdaság.