Az MMXI Switzerland intézet felmérésében az internet-felhasználók magatartását és szokásait vizsgálta korcsoportok szerint, s külön figyelmet fordított a 2-17 éves gyerekekre, mint fogyasztói célcsoportra, számol be a Neue Zürcher Zeitung.
Az eredmény szerint a 18 év alattiak havonta átlagosan 14-szer ülnek a számítógépük elé, ez azonban nem jelenti feltétlenül azt, hogy interneteznek is.
A 12-17 évesek átlagban 20 alkalommal összesen 17 órát szörfölnek a világhálón egy hónapban. Bár nagyságrendileg ugyanennyi időt töltenek el a monitor előtt egy netezés alkalmával a nők és a férfiak is, szokásaikat tekintve mind a két korcsoport, mind a két nem különbözik egymástól.
Míg a férfiak általában különösebb cél nélkül barangolnak a világhálón, addig a nők mindig tudják, mit keresnek. A gyerekek a felnőtteknél lényegesen profibb felhasználónak bizonyulnak, hiszen célirányosabban és gyorsabban neteznek náluk. Például míg a felnőttek átlagban 32 oldalt néznek meg egy alkalommal, addig a gyerekek másfélszer annyit.
A szervezet összesen 3500 svájci állampolgár internetezését kísérte figyelemmel elektronikus úton 2004 májusában.
(Menedzsment Fórum)
A gyerekek a legprofibb internet-felhasználók
Egy svájci szervezet aktuális tanulmánya szerint a gyerekek lényegesen ügyesebbek és gyorsabbak az internetezésben a felnőtteknél. A céltalan szörfölés a férfiakra, a céltudatos keresés pedig a nőkre jellemző.