Gyakran előfordul, hogy egy más országokban már sikerrel alkalmazott gyógyszer az adott országban csak évekkel később jut el a betegekhez. Ma már nem számít ritkaságnak, hogy az a beteg, aki nem képes éveket várni, az intreneten keresztül megvásárolja a szert. Könnyen előfordulhat, hogy bár saját életét menti meg, cselekedetével megszegi a törvényt. Újabb példája annak, hogy az "internet előtti" törvények nehezen alkalmazhatók az e-kereskedelemben.
Az egészségügyi portálok forgalma messze nem tükrözi az egészségügyi témák iránti érdeklődést. A Boston Consulting Group több felmérése is rávilágított, hogy legtöbben - az internetezők 77 százaléka - nem általában érdeklődnek egészségügyi témák iránt, hanem konkrét panaszokkal, betegségekkel kapcsolatban keresnek választ. Az egészségügyi kérdésre választ keresők többsége nem az egészségügyi portálokkal kezdi a kutatást, 66 százalékuk azonnal valamelyik ismert keresőt vesz igénybe.
Miközben az általános egészségüggyel, egészséges életmóddal foglalkozó (off-line) magazinok változatlanul sikeresek, az interneten az egészségügy oldalakat látogatók 78 százaléka a részletesebb, mélyebb, egy-egy szűkebb területre koncentráló, megbízható információkat részesíti előnyben. Miközben a téma iránt érdeklődő olvasók többsége az általános orvosi webhelyektől elvárja az ingyenességet - a tartalomszolgáltatásnak ez a területe mát meglehetősen túltelített - a valamilyen megbetegedésben szenvedő nethasználók fizetni is hajlandók a betegségüket érintő, a kezelés lehetséges módjaira is kitérő információkért.
A betegeknek az internetes egészségügyi érdeklődése erősen függ a gyógyításban való részvételüktől. Azok a betegek, akik aktív részesei a diagnosztikai és gyógykezelési döntésekben, nagyobb valószínűséggel használnak internetes forrásokat az orvosok és korházak értékelésekor. Mivel az internet terjedésével ez a szegmens tovább bővül majd, egyre nagyobb kihívást jelent a "szolgáltatók", az orvosok és kórházak számára.
A cikk második része
A hálós ágytól a netig - e-egészségügy 1
Az e-business kiterjesztése az egészségügyre első pillantásra logikus lépésnek tűnik.