Jóval kevesebbet költenek a szigetországban a fejlesztési, képzési programokra, mint a vizsgált másik hat országban. Emellett hátul kullognak a britek a munkahelyeken a dolgozóknak nyújtott karriertervezés terén is.
Mindössze a brit cégek 47 százalékánál van elkülönítve keret a képzésekre, és ahol van költségvetés a tréningekre, ott pont a német cégek hasonló keretének a fele. Csak Romániában szánnak kevesebbet képzésre, mint Nagy-Britanniában a vizsgálatba bevont hét ország közül. A legpozitívabban egyébként Németországban állnak a menedzserek képzéséhez a vállalatok.
A HR terület képviselői a francia cégek 69 százalékánál, a norvég cégek 74 százalékánál vannak jelen a felsővezetésben, a brit cégek esetében ez csak 47 százalék. Szilárd céges HR policy a norvég cégek kétharmadánál, a brit cégek 43 százalékánál létezik. Felsővezetői képzés a brit cégek 56 százalékánál jellemző, szemben a franciák 77 százalékával, a nrovégok 71 százalékával, a németek 67 százalékával.
Az európai HR menedzsereknek mindössze 41 százalékának van kidolgozott rendszere a menedzserek fejlesztésére. Nem lát fejlődést a képzés terén cégénél az európai HR munkatársak 18 százaléka. Főleg a franciáknál (32 százalék) és briteknél (27 százalék) stagnál a HR területe a munkahelyeken, olvasható a Chartered Management Institute tanulmányában.
(Menedzsment Fórum)
A képzésen a brit és a román cégek spórolnak
A brit menedzserképzés a legelmaradottabb Európában, derül ki a Chartered Management Institute felméréséből.