Az akcióval a BKV és a kerékpáros klub tudatosítani szeretné mindenkiben, hogy a városban a közösségi és a kerékpáros közlekedésnek, valamint a gyaloglásnak van reális jövője - mondta Kiricsi Karola a sajtótájékoztatón, hozzáfűzve, hogy ezek a közlekedési módok alternatívái a legtöbb káros anyag kibocsátásért felelős autós közlekedésnek. Továbbá kiutat jelentenek az egyre gyakoribb "dugóból".
A BKV szóvivője hangsúlyozta, fel kell ismerni, hogy a jövő nem a motorizációé. Ugyanakkor megjegyezte, egyelőre még nem reális "a közlekedési módok egyenjogúsága." Felhívta a figyelmet a környezettudatos személetmód elterjesztésére, illetve a fenntartható fejlődés fontosságára.
A BKV és a Magyar Kerékpáros Klub közösen fogja a feladatokat kijelölni, szakértőkkel tárgyalnak, a javaslatokat pedig beépítik a döntésekbe - mondta Kiricsi Karola, hozzátéve, hogy közös kiadvánnyal is segíteni kívánják a budapestiek tájékozódását a városban.
László János, a Magyar Kerékpáros Klub elnöke szerint a közösségi közlekedés és a kerékpáros közlekedés egymást kiegészítve elősegítené Budapest újjászületését, rehabilitációját. A kerékpár nem bocsát ki káros anyagot, egészséges, valamint kevesebb helyet igényel - fejtette ki az elnök.