A tudásalapú gazdaság és társadalom kialakítása során a kisvállalkozásokra számítani kell és a Nemzeti Fejlesztési Terv minden fejezetében, programjában meg kell őket jelölni a gazdasági és társadalmi alap főerejeként - közölte Szűcs György, az Ipartestületek Országos Szövetsége elnöke. Szűcs György ezt annak kapcsán mondta, hogy az IPOSZ országos elnöksége megfogalmazta véleményét a Nemzeti Fejlesztési Terv stratégiájáról.
Az IPOSZ elnöke elmondta, hogy a fejlesztést befolyásoló tényezők erősségei között szerepeltetni kell a nagy hagyományokkal rendelkező magyar kisvállalkozásokat, a kézműipart, a tradicionális szakmákat. Szűcs György szerint ki kell építeni a kisvállalkozásokat erősítő szolgáltató rendszereket is.
Az IPOSZ szeretné, ha az oktatás, a szakképzés, a vállalkozói készségfejlesztés területét a stratégiában megerősítenék. Szűcs György elmondta, hogy a Nemzeti Fejlesztési Terv stratégiájában meg kell határozni azt is, hogy az ország költségvetésében szerepeljenek azok a források, amelyek a kisvállalkozásokat segítenék az európai uniós alapok elnyeréséhez.
Az IPOSZ elnöke elmondta: a magyar kisvállalkozások az európai uniós csatlakozást követően is Magyarországon szeretnének működni, tevékenykedni, és ezért szükséges, hogy a Nemzeti Fejlesztési Terv stratégiájában a kisvállalkozások kiemelt helyen szerepeljenek. Az IPOSZ országos elnöksége kedvezően fogadta, hogy széles társadalmi vitában készül a Nemzeti Fejlesztési Terv. A társadalmi vitára bocsátott Nemzeti Fejlesztési Terv stratégiájával kapcsolatos véleményt az IPOSZ azzal a céllal fogalmazta meg, hogy azok már hangsúlyosan szerepeljenek az operatív programokban - mondta Szűcs György.
A kisvállalkozások prioritást szeretnének a Nemzeti Fejlesztési Tervben
Az IPOSZ országos elnöksége Nemzeti Fejlesztési Terv stratégiájáról tárgyalt. A szervezet célja, hogy a kisvállalkozások prioritást élvezzenek. Szerintük őket kell megjelölni a gazdasági és társadalmi alap főerejeként, a tudásalapú gazdaság és társadalom kialakítása során.