Átlagosan 60 ezer gondolatunk van egy nap, s a belőlük fakadó következtetések 99 százalékát valósnak véljük, ezért az olyan negatív gondolatok, mint a "Nincs máshoz tehetségem" vagy "Máshol sem keresnék többet", kedvezőtlenül befolyásolhatják karrierünket. Amennyiben tovább szeretnénk lépni, le kell szoknunk mások hibáztatásáról is, mert mindenki saját körülményeiért felelős, állítja Bányai Annamária szervezetpszichológus.
[ajanlo=257][igazitas=left/]Az életet és önmagunkat sem szabad túl komolyan venni, vélekedik a szakember. Noha úgy neveltek minket, hogy a siker kulcsa a kemény munka, ez nem zárja ki azt, hogy örömöt találjunk napi tevékenységünkben, s kreatív energiákat szabadítsunk fel. A legtöbb ember retteg a változtatástól, ezért inkább megreked egy számára rossz légkörű munkahelyen, s elfogadja a középszerű életet, pedig pontosan erről kell lemondanunk, ha ki akarunk kerülni az állóvízből.
A karrierút folytatásához nem elég "középen haladni", ki kell kerülnünk a komfortzónánkból, mivel pontosan a fejlődés lehetőségét zárjuk el magunk elől, ha csak "kényelmesen elvagyunk". Az ismeretlentől való félelem védelmez, de el is határol az újdonságoktól. A sikeres karrierépítő megtalálja az egészséges egyensúlyt kockáztatás és biztonság között, s hagyja, hogy élete áramoljon, írja a Világgazdaság.
Menedzsment Fórum
A középszerűség a karrier gátja
A negatív gondolatok és mások hibáztatása kettő abból az öt rossz szokásból, amit végérvényesen le kell vetkőznünk a karrierfejlődés érdekében, írja a Világgazdaság.