Szerinte megkezdődött a nem kellően átgondolt létszámleépítés, amely a vasúti szolgáltatások színvonalát tovább csökkenti. Ehhez társul a nem kellően átgondolt tevékenység kihelyezés, amely a költségek megsokszorozását jelentheti, tette hozzá.
Ha nem változnak meg a jelenlegi folyamatok, akkor a nemzeti vasút működőképessége veszélybe kerül és ez a vasutasokon kívül a vasúti szolgáltatást igénybe vevő ingázó munkavállalókat, diákokat, nyugdíjasokat is sújtja.
Az elnök beszédében utalt arra, hogy 2003 júniusában világossá vált: a kormány vasúti reform helyett a MÁV Rt. gazdálkodási reformjára készül. A gazdálkodási reform egyik célkitűzése a munka hatékonyságának növelése, melyet létszámcsökkentéssel kívánnak megvalósítani. A létszámcsökkentés gondolata és mértéke azért is elfogadhatatlan, mivel ez nem a vasúti fejlesztések következményeként valósul meg, közölte Simon.
A szervező Vasutasok Szakszervezete adatai szerint mintegy 1500-an vettek részt a tiltakozáson.
(MTI)
A leépítések ellen tüntettek a hazai vasutasok
A létszámleépítés, a tevékenység kihelyezés ellen, valamint a vasútfejlesztések elmaradása miatt demonstráltak szerdán vasutasok a Gazdasági és Közlekedési Minisztérium (GKM) székháza előtt.