- Túl vagyok néhány állásinterjún, de arra gondolok, hogy valamit rosszul csinálok. A beszélgetés után nem mertem rögtön 'odanyomulni' és érdeklődni. Aztán pár hét elteltével kaptam a szokásos semmitmondó értesítést, hogy nem engem választottak. Van értelme valamilyen módon úgymond 'nyomulni' vagy érdeklődni?
- Valóban meg lehet próbálkozni némi utómunkával. Lehetőleg a beszélgetést követő 24 órán belül írjon egy emlékeztető levelet, mely egyrészt demonstrálja az elkötelezettségét, motiváltságát, rendszerezettségét, ugyanakkor újból a partner emlékezetébe idézi az önnel folytatott beszélgetést. Célszerű az interjút vezetőnek címezni névre és céghez szólóan. Négy fő tényezőt kell bizonyítania:
1. Ön végig odafigyelt arra, ami a beszélgetés során elhangzott.
2. Megértette a felvételiztető által elmondottak lényegét és azok jelentőségét.
3. Rendkívül motivált a munka megszerzésében, képes és el is akarja azt végezni.
4. Be tud illeszkedni az új csapatba.
Jelezze, hogy átérzi az elvárásokat: adott egy munkakör, amit el kell látni, másrészt egy kihívás, aminek meg kell felelni. Éreztesse, hogy ön képes mindkettőre! A legvégén - udvariassági fordulatként, és mert ez így szokás - fejezze ki ismét nagyrabecsülését/háláját az önre szakított időért.
Az interjút vezető személyen kívül küldjön egy-egy példányt a levélből a többi résztvevőnek is másolatként, egy névre szóló udvariassági megjegyzéssel. Végül: amennyiben egy héten belül nem kap visszajelzést (ami egyébként gyakori), célszerű telefonon érdeklődni a felvételiztetőnél.
Munkavállalással, karrierrel kapcsolatos kérdése van? Forduljon közvetlenül Pintér Zsolthoz.
A legeltökéltebb jelölté lesz az állás
Az állásokat általában nem a legrátermettebbek, hanem a legeltökéltebbek és leghatározottabbak nyerik el, ezért érdemes jól előkészülni, és minden részletre odafigyelni az interjún, derül ki Pintér Zsolt fejvadász és karrierszakértő álláskeresőknek adott tanácsaiból.