A 10-49 fős kisvállalatok esetében a személyi számítógépek háromnegyede márkajelzés nélküli. E cégek tehát egyértelműen az alkatrészekből összerakott, olcsóbb gépeket részesítik előnyben a drága márkás gépekkel szemben - derül ki a kutatásból.
A két szervezet felmérte azt is, hogy a nagy- és középvállalatok által használt PC-k milyen processzorokkal működnek: az elemzés szerint az e szegmensben használt mintegy 400 ezer gépben a legtöbb processzor még ma is Pentium I-es és II-es. A közép- és nagyvállalatok személyi számítógépeinek 33 százaléka Pentium I-es, míg 37 százaléka Pentium II-es processzorral van felszerelve. A sorozat III-as változatával csupán a gépek 18 százaléka rendelkezik. A felmérés szerint a "486-os" vagy régebbi processzorok a gépek 10 százalékában működnek.
Magyar Infokommunikációs Jelentés 1
Magyar Infokommunikációs Jelentés 3
Magyar Infokommunikációs Jelentés 4
Magyar Infokommunikációs Jelentés 5
Magyar Infokommunikációs Jelentés 6
Magyar Infokommunikációs Jelentés 7
Magyar Infokommunikációs Jelentés 8
Magyar Infokommunikációs Jelentés 9
A legtöbb cég márkajelzés nélküli PC-t használ
A 10 főnél többet foglalkoztató gazdálkodó szervezetek mintegy 600 ezer személyi számítógépet használnak, ezen belül azonban a márkajelzéssel ellátott személyi számítógépek valamennyi vállalati szegmensben háttérbe szorulnak az úgynevezett noname gépekkel szemben.