[ajanlo=90][igazitas=left/]Tartós betegség, családon belüli haláleset, alkoholizmus, gyes vagy külföldi munka egyaránt megtörheti a karriert. A munkahelyi okok között pedig a szakmai féltékenység, a főnökkel való konfliktus, vagy egy kudarcsorozat szerepel előkelő helyen. A probléma észlelése esetén a munkáltatónak célszerű elbeszélgetni az alkalmazottal, és megkérdezni, kér-e támogatást – bár a magyarországi gyakorlatban ilyen jellegű megoldásra kevés jó példát lehet találni.
A lap által megkérdezett szakértők állítják, egy karrier sikertelenségét leginkább a szakmai és emberi féltékenység okozhatja. A teljesítményértékelő beszélgetések lehetőséget adhatnak arra, hogy a karrier épülésété gátló tényezők felszínre kerüljenek, és a dolgozó elmondja elégedetlenségének okait. A szakértők abban is megegyeztek, a buktatók elkerülésében nem csak egy jó vezető segíthet sokat, de fontosa a család, a barátok támogatása is, hiszen ez biztosítja az érzelmi stabilitást, írja a Világgazdaság.
A magánéleti problémák is megtörhetik a karriert
A karrierben bekövetkező törés mögött személyes és munkahelyi okok egyaránt állhatnak. A karrierbuktató okokat legtöbbször csak a munkavállaló szüntetheti meg, de a munkaadó is sokat segíthet ebben, főleg a dolgozók közti személyes konfliktus esetén, derül ki a Világgazdaság cikkéből.