Az Eb rendezése erőteljes beruházási hullámot indít, amely elsősorban az infrastruktúra (közlekedés, vendéglátás, sport és kapcsolódó létesítmények) területén jelentkezik, de az építőipar mellett az esemény üzleti lehetőséget jelenthet az export-fővállalkozás, árukivitel és beszállítások formájában is. Természetesen azért számítani kell ennek kapcsán a megerősödő versenyre, ahogyan a jelentősebb tőkeerővel rendelkező cégek aktivitásának erősödésére és persze a finanszírozási nehézségekre is - tették hozzá.
Ugrásra készen figyeli az Eb-vel kapcsolatos üzleti lehetőségeket a Kész Kft. is. Az építőipari vállalat elsősorban az ukrajnai fejlesztésekben venne részt, mivel a piacon már 2002 óta jelen van, s három érdekeltsége, egy vasbetonelemeket gyártó cége és két fejlesztő-kivitelező társasága is van az országban.
Kevésbé optimista a magyar vállalkozások lehetőségeit illetően Kovács József, a Pápai Asztalos Kft. ügyvezető igazgatója. Az egyebek mellett a 2006-os német labdarúgó világbajnokságra (Vb) épült müncheni Allianz Arena 66 ezer ülőhelyét is szállító társaság sokat remélt attól, ha Magyarország és Horvátország rendezhette volna a 2012-es Eb-t, így számukra nagy csalódást jelent, hogy végül nem nyertünk. A szakember szerint a lengyel vállalatok már jó ideje gőzerővel készülnek arra a lehetőségre, hogy országuk rendezi a Eb-t, így mellettük nehéz lesz labdába rúgni. A Pápai Asztalos ettől függetlenül figyelemmel követi majd a fejlesztéseket, hiszen a stadionok székei mellett intézmények, szállodák számára is gyártanak berendezéseket, így akár a kapcsolódó beruházásokban is részt tudnak venni, írja a Napi Gazdaság.
A lengyelországi stadionok építésénél továbbá problémát jelenthet az, hogy becslések szerint Lengyelország uniós csatlakozása, 2004 óta kétmillióan vándoroltak ki munkavállalási céllal - főként Írországba és Nagy-Britanniába -, elsősorban építőipari munkások.