A brüsszeli testületben a tízek közül eddig csak négy országból fogadtak el főigazgató-helyettesi jelöltet, köztük a magyar Kazatsay Zoltánt, míg a legnagyobb számú igazgatói-főtanácsosi kinevezéssel (három fő a hétéves célul kitűzött hatból) Magyarország bír.
A lakosságra vetített tisztviselői létszámban is igen erősek a magyar pozíciók: a hazánkat képviselő munkatársak száma már eléri a 151-et. Ennél ugyan a lengyel "kontingens" létszáma ötven fővel nagyobb, ám ott 38 millióan élnek.
A magyarok ma már minden fontosabb főigazgatóságon, részterületen jelen vannak. Gyors bekerülésüket szakértők részben azzal magyarázzák, hogy jó volt az alapozás: éveken át létezett például ösztöndíj magyar fiatalok számára a bruges-i European College-ba, ahonnan kikerülve a nagy többség gond nélkül át tudott menni a felvételi szűrőn - írja a Világgazdaság.
Kapcsolódó anyagok
Újabb középvezetői állások pályázhatók az EU-ban
Száznál is több új EU-s állást hirdettek magyaroknak
Már hetvenezer állás vár a magyarokra az Unióban
A magyarok az uniós állások nyertesei
A magyar és a cseh tisztviselőjelöltek jártak eddig a legtöbb sikerrel az EU-intézményeknél, miközben Lengyelország igen alulreprezentált ezen a területen, derül ki az Európai Bizottság Világgazdaság által ismertetett tanulmányából, amely a tíz új tagállamra terjedt ki.