[ajanlo=297][igazitas=left/]A társaság felszámoló biztosa elmondta: az eljárás során az ipari kultúra és az üzem működőképességének megőrzésére törekednek, ezért újra egyben hirdetik meg a gyárat és a termelő berendezéseket - adta hírül az MTI. Ugyanakkor a termelés már csupán augusztus végéig tartható fenn, ami azt jelenti, hogy a maradék 80 embernek is távoznia kell az üzemből.
A felszámolási eljárás az elmúlt év végén indult meg az akkor 380 embert foglalkoztató társaság ellen azt követően, hogy a cég több mint 300 millió forintos tartozást halmozott fel a szállítókkal, az adóhatósággal és a hitelező bankokkal szemben. A korábban közvetetten az ÁPV Rt. által birtokolt társaságot a Magyar Befektetési és Vagyonkezelő Rt. portfoliójának elemeként a belföldi tulajdonú Saye Kft. vásárolta meg. Erre azok után került sor, hogy az elsősorban tengerentúli exportra termelő cég - többek közt a dollár alacsony árfolyama miatt - immár három éve veszteségesen működött. A manufaktúra ugyanis termékeinek 70 százalékát Amerikában és Japánban, vagyis dollár elszámolású piacokon értékesítette.
Ahogy a Menedzsment Fórum már korábban megírta, a részvénytársaság vagyonára az első pályázat június 29-én jelent meg. Bár korábban két hazai, illetve egy japán céggel is biztató tárgyalásokat folytatott az üveggyár a termelés bérbeadásáról, ezek az egyeztetések végül nem vezettek eredményre.
Az üveggyár 2001-ben 1.1 milliárd forint forgalom mellett 120 millió forintnyi veszteséget halmozott fel, 2004-re pedig 1 milliárdos forgalom mellett már 200 millió forintra nőtt a deficit. A társaság jelenleg 450 millió forinttal tartozik a hitelezőknek.
Menedzsment Fórum
A maradék dolgozókat is kirúgják a Parád Kristálytól
A pályázatban megjelölt határidőig nem érkezett érvényes ajánlat a felszámolás alatt álló Parád Kristály Manufaktúra Rt. vagyonára. Ezért várhatóan szeptemberben új pályázatot ír ki a felszámoló, a sikertelen tenderben szereplő 318,5 millió forintnál alacsonyabb árral.