A mai fiatal, legfeljebb 38 éves, sikeres üzletembereket nem a munka öröme vagy a hatalomvágy, hanem a a megcélzott egzisztencia elérése motiválja leginkább. Sokuk környezetével is konfliktusba kerül egyre magasabbra ívelő karrierje során, derül ki a Napi Gazdaság cikkéből.
Magyarországon - a rendszerváltozás után közvetlenül - sok pályakezdő diplomás rendkívül gyorsan kerülhetett vezető beosztásba. Ezek a menedzserek sikeres karriert futottak be: jellemzően napi 9-10 órát töltenek a munkahelyükön, haza is visznek munkát, és kevesebb idejük marad a magánéletre, mint szeretnék.
Az úgynevezett X-generáció gyors felemelkedése sok ellenszenvet szült környezetükben, emellett munkatársaik mellett a tulajdonosokkal is gyakran konfliktusba keverednek. Különösen sok nehézséggel szembesülnek sikeres karrierjük során a gyengébb nem tagjai.
A motivációs tényezők közül a leggyakrabban említett hajtóerő az, hogy családjuknak minél jobb életkörülményeket teremtsenek. A hatalomvágy ennél kevésbé inspirálja őket, és kisebbségben vannak azok, akiket a munka öröme lelkesít. Sokan közölük a jövőben saját vállalkozást szeretnének alapítani, derül ki Bokor Attila és Badácsi László egyetemi docensek által készített, fiatal hazai vezetők életútját elemző kutatásból, amelyet a Napi Gazdaság ismertetett.
A meggazdagodásért hajt a hazai X generáció
A hazai fiatal, sikeres üzletembereket nem a munka öröme vagy a hatalomvágy, hanem a a megcélzott egzisztencia elérése motiválja leginkább. Sokuk környezetével is konfliktusba kerül felfelé ívelő karrierje során, számol be a Napi Gazdaság.